pondelok 23. júla 2012

Klenot ukrytý v Remeši: Hôtel du Marc


Neoklasická súkromná vila „Hôtel du Marc“ domu Veuve Cliquot Ponsardin sa nachádza v samotnom srdci Champagne, v Remeši. Ak milujete históriu, architektúru a predovšetkým kvalitné šampanské, verte, že práve toto miesto Vás očarí na prvý pohľad! Ponúka totiž poetický vizuálny zážitok starostlivo vystihujúci ducha Veuve Cliquot prostredníctvom rôznych dominantných prvkov: veľké schodisko v hroznových farbách, drevené zábradlie znázorňujúce tečúci koreň viniča, gigantické potréty Madame Cliqout či neobyčajné vinné pivnice...

Hotel bol kedysi práve súkromným sídlom  Grande Dame, ako prezývali Madame Cliquot. Neskôr sa dostal do rúk Edouarda Werlého, ktorého rodina bola známa organizovaním společenského života vo Francúzsku. V sídle sa častokrát konali početné večere, kde prijímali vedúcich členov francúzskej spoločnosti. Dom Veuve Cliquot chcel pokračovať v tejto luxusnej pohostinnosti, a preto je Hôtel du Marc znovu sprístupnený pre prestížnych hostí z celého sveta, ktorí cestujú preskúmať ikonickú oblasť Champagne v štýle „ French art of living“.

Historickej budove z roku 1918 sa podarilo prežiť v meste, ktorého 60% časť zničili počas prvej svetovej vojny. Posledné 4 roky trvala kompletná rekonštrukcia vily, do ktorej rodina značne zainvestovala. Celý priebeh renovácie mala na starosti Sabina Belli, medzinárodná marketingová manažérka domu Veuve Cliquot, ktorá najala množstvo odborníkov špecializujúcich sa na uchovanie historických prvkov a talentovaných dizajnéhov ako Mathieua Lehanneura, Pabla Reinosa, Fredriksona Stallarda a Campana Brothers nevynímajúc Bruna Moinarda. Tento rešpektovaný dizajnér, ktorý  pracoval pre Hermes a Cartier a bol dokonca hlavným návrhárom všetkých Cartier obchodov na svete, mal na starosti vnútornú konštrukciu hotela. Zmysel pre detail, originalita a prepojenie historických prvkov so súčasnou modernou architektúrou, boli hlavné priority celého dizajnérskeho tímu.

Interiér izieb je dokonalým umeleckým dielom a každá z nich je pomenovaná podľa známej osobnosti, ročného obdobia alebo je venovaná určitej krajine. Ako hovorí Sabina Belli, rodina si tým chcela uctiť oblasť Champagne a ukázať rešpekt k matke prírode, ktorá regulovala život viníc a na ktorých závisel úspech ich výrobkov. Absolútne unikátnym prvkom je posteľ nazvaná „Once Upon the Dream“, navrhnutá dizajnérom Mathieu Lehanneurom. Ten s pomocou odborníkov na spánok navrhol priestor, ktorý evokuje resynchronizáciu pomocou dotyku, zraku, čuchu a zvuku. Ide o jedinečnú posteľ svojho druhu, v ktorej pomocou „spiacich kapsúl“ dokážete za 20 minút spánku vymazať jednu hodinu jet lagu.

Hôtel du Marc využíva integrovaný enviromentálny prístup, kde kúrenie a klimatizácia je poskytovaná z geotermálnych zdrojov vďaka podzemnej hladiny vody. Neodmysliteľnou súčasťou sídla sú prekrásne vinné pivnice, kde sú ukryté skutočné „poklady“ Veuve Cliquot. Značka Porsche Design vytvorila dokonca nadpozemský chladiaci box Vertical Limit, ktorý drží v správnej teplote v špeciálne tvarovaných priehradkách 12 veľkých fľiaš a výber tých najlepších ročníkov histórie šampanského Veuve Cliquot. Každá priehradka urdžuje v chlade vybraný ročník archivného šampanského a zachováva tak jeho jedinečnú chuť. Na svete existuje len 15 kusov tohto futuristického boxu a jeho cena je 70 000 dolárov. Jednoducho top class! 

Ak sa rozhodnete pre výlet do rozprávkového Francúzska preskúmať oblasť Champagne, Hôtel du Marc bude určite tou správnou zastávkou! Enjoy! recepcia hotela 
obývacia miestnosť
stolovanie vo veľkom štýle...

chodba s obrovskými portrétmi osobností domu Veuve Cliquot
zrkadlová vstupná hala, ktorú dizajnoval Bruno Mainard
unikátna posteľ "Once Upon the Dream"
posteľ, ktorá Vás zbaví jet lagu
Izba Edourda Werlého: inovatívny dizajn vo farbách VC

zmysel pre detail je vidieť aj v kúpeľni
jedinečná vinná pivnica Veuve Cliqout futuristický box Porsche Design Vertical Limit
v hoteli si môžete zahrať pri pohári Veuve Cliquot aj petang :-)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára